مشکلات حافظه

زندگی در دنیای صنعتی امروز، مشکلات و مسائل مربوط به خود را داراست. مشکلات شغلی و خانوادگی، تنش ها و استرسها، آلودگی محیط زیست، زندگی کم تحرک و … همگی دست به دست هم داده و سلامتی جسم و روان انسانها را تحت الشعاع قرار داده اند. نمونه بارز آن کاهش سن ابتلا به بیماری های قلبی -عروقی، سرطان و .. است.
‎راهکار علم در جهت کاهش این عوارض، بررسی های غربالگری و چکاپهای سالانه جسم است. اما بررسی وضعیت روح و روان همواره کمتر مورد توجه قرار میگیرد تا زمانیکه به یک مشکل و تهدید جدی تبدیل شود.
‎اختلالات اضطرابی، افسردگی، اختلالات خواب و اختلالات فراموشی از شایع ترین عوارض زندگی مدرن است.
‎بر خلاف تصور عمومی که اختلال فراموشی مربوط به دوران سالخوردگی است، سن ابتلا به اختلالات حافظه کاهش یافته است.
‎برای همه ما پیش آمده که زمانهایی چیزهایی را فراموش کرده یا حتی وسایلی را گم
کرده ایم، آیا این فراموشیها نشانه ای از شروع یک اختلال فراموشی یا شروع بیماری آلزایمر است؟
‎برای یافتن یک پاسخ قطعی باید بدانیم همانند جسم که نیازمند ارزیابی و بررسیهای سالانه است،
‎روان و ذهن نیز نیازمند ارزیابی دوره ای (بررسی هر۶ ماه) است. در این نوع ارزیابی ها تنها با صرف چند دقیقه، حوزه های مختلف شناخت و روان مورد بررسی قرار میگیرند.نکته مهمتر این است که روان و حافظه نیز همانند جسم نیازمند تقویت است.
امروزه متدهای علمی ثابت شده ای جهت تقویت شناخت وحافظه وجود دارد.مطالعات علمی نشان داده، اگر در مراحل خفیف اختلال حافظه، تمارین شناختی و تمرین های فعالیت ذهنی ، رژیم غذایی سالم و ورزش منظم انجام شود، میتوان مانع پیشرفت فراموشی و ابتلا به آلزایمر شد.

کلینیک سماع با بهره گیری از تیمی مجرب در زمینه تقویت حافظه متشکل از روانپزشک، متخصص مغزو اعصاب، متخصص علوم اعصاب و روانشناس حوزه حافظه، با به روزترین و کارامدترین تستها وضعیت حافظه شما را مورد ارزیابی قرارداده و درصورت نیاز متناسب با مشکلتان، برنامه ای جهت تقویت حافظه وفعالیت ذهنی، رژیم غذایی و فعالیت بدنی ویژه به شما ارائه می دهند

 

 

 

طراحی سایت