هیپنوتیزم

آیا تاکنون هیچ یک از حالت زیر را تجربه کرده اید؟
هنگامی که محو تماشای یک فیلم یا مشغول مطالعه مطلبی جذاب هستید و یا به قطعه ای دلخواه از موسیقی مورد علاقه خود گوش می دهید،آنچنان جذب آن شوید که وقتی کسی صدایتان می کند،اصلا‌”متوجه نشوید.
گاهی در حالی که ظاهراً به حرف‌های کسی گوش می‌دهید، طوری در افکارتان غرق شویدکه اگرچه به وی خیره شده اید ولی اصلاً متوجه نشوید چه می‌گوید و فقط سرتان را به علامت تایید تکان دهید.
۳-هنگامی که کاملاًغرق در افکار خود هستید قسمتی از مسیر معمول روزمره تان را به خوبی رانندگی کنید و بدون تصادف، سلامت به مقصد برسید. در حالی که قسمت هایی از مسیر را اصلاً به یاد نیاورد و مثلاً به خاطر نیآورید چه زمانی از کنار فلان فروشگاه بزرگ رد شدید یا چه وقت از چهار راه گذشتید.

اگر تاکنون هر یک از این تجربیات را داشته اید، توانایی بهره گیری از فواید هیپنوتیزم را به عنوان ابزار قدرتمند درمانی دارید.

هیپنوتراپی یک روش جایگزین نیست،بلکه روشی است در کنار سایر رویکردها، مثل دارودرمانی و یا درمانهای روانشناختی و از آنجاییکه تمام بیماریها را نمی توان با یک روش درمان کرد، می توان از هیپنوتراپی به عنوان یک درمان مکمل بسیار مفید استفاده کرد.

هیپنوتیزم بعنوان درمانی موثر در اختلالات عصبی-روانشناختی استفاده میشود.این اختلالات شامل:
کاهش اضطراب و انواع ترس های بیمارگون، پانیک،بالابردن اعتماد به نفس، درمان ضربه های روانی، درمان افسردگی، وسواسهای فکری عملی،اختلال جنسی، زایمان طبیعی بی درد،فشارخون،پرخوری عصبی، کنترل درد، ترک سیگار،…

طراحی سایت