روان درمانی

امروزه روان درمانی به عنوان یک روش درمانی موثر شناخته میشود. در این روش درمانی، مشکلات روانی و عاطفی از طريق بيان مشکلات به يک درمانگر و گفتگو با او ، درمان مي گردد. روان درمانگر به شناخت شما ازخود و بهتر شدن توانایی مقابله تان با مشکلات کمک می کند.
اهداف روان درمانی عبارتند از:
– تغييرالگوهای آسيب زای رفتاری
– بهبود احساس ارزشمندی
– حل و فصل تعارض ها

یکی از کاربردهای مهم روان درمانی، کمک به کاهش احساسات منفی در فرد و افزایش توانایی در سازگاری و مقابله با شرایط و مشکلات سخت زندگی است.
به عنوان نمونه زمانی که فرد با یکی از مسایل زیر روبرو می گردد؛
-دچار بیماری سختی می شود،
-اختلافات خانوادگی شدت گرفته و غیر قابل تحمل می شود،
– فرد تصمیمی برای تغییر موقعیت خانوادگی می گیرد،
-تنشهای بین والدین و فرزندان ،خانوده را دچار مشکل میکند و
-همچینین در حین و بعد از فرایند طلاق ،یکی از موثرترین روشهای درمانی ، کمک گرفتن از یک روان درمانگر با تجربه است.

اما روان درمانی چگونه میتواند به شما کمک نماید؟
رواندرمانی فرآیندی است متمرکز بر کمک به فردی که دچار مشکلی شده یا نگران از بروز مشکل است. مشاور روان درمانی به خوب شدن و یادگرفتن راه های مفیدتر در مواجهه با مشکلات یا مباحث درون زندگی هر فرد کمک می کند.یعنی می تواند هنگام گذر از دوره ای سخت ، یا تحت فشار زیاد، فرآیندی
حمایت کننده باشد. به عنوان مثال، آغاز کردن هر فعالیت جدید نظیر: شغلی جدید یا دوره تحصیلی تازه یا آمادگی برای ازدواج یا انتخاب فردی یا بچه دار شدن.
اگر این مباحث یا نگرانی ها، فرد را بیش از چند روز، دچار درد، اضطراب یا عصبانیت می نمایند، ضرورت رفتن نزد رواندرمانگر و روانشناس را دو چندان می کند.در روان درمانی شما ياد می گيريد که چگونه گذشته خود را درک کرده و با زمان حال تطبيق دهيد. در موارد ديگر شما از آن دسته از
رفتار ها و شرایطی که مشکلاتی را در زندگی شما ايجاد می کنند، آگاه شده و شيوه های تغييرآنها را ياد می گيريد.
روان درمانی ممکن است در چند جلسه موثر واقع شود و يا ساليان زيادی طول بکشد. اين مساله بستگی به وسعت مشکلات شما و اهدافی دارد که طی درمان برنامه ریزی شده تا به آن دست یابید.
روان درمانی، دارای سبکهای گوناگونی است. شیوه مناسب هر شخص با توجه به وضعیت او، انتخاب می‌شود. این شیوه ها شامل موارد زیر است:
۱. رفتار درمانی شناختی(CBT)
۲.رفتاردرمانی دیالکتیکی
۳.درمان از طریق پذیرش و تعهد
۴.رواندرمانی بین فردی
۵.روان درمانی حمایتی
۶.روانکاوی

اسامی دیگری نیز به روان درمانی اطلاق می‌شود: گفت‌وگودرمانی، مشاوره، درمان روان‌شناسی یا در نهایت سادگی: درمان.

کلینیک سماع با توجه به هدف خود که کمک به افزایش رضایتمندی و ارتقا کیفیت زندگی افراد می باشد سعی کرده با همکاری با رواندرمانگران مجرب به این مهم دست یابد.

طراحی سایت