مشاوره ازدواج

ازدواج از مهمترین تصمیم گیریها در زندگی هر فرد می باشد.
همسر آینده شما در یک خانواده با افکار، فرهنگ، علایق و شرایط متفاوت با شما بزرگ شده است پس خواه ناخواه بسیاری از معیار ها و علایق زندگی او با شما یکسان نیست.
هنر زندگی مشترک این است که بیاموزید چگونه با وجود این فرهنگ ها و علایق متفاوت، زندگی مشترک با آرامش و شادی را بسازید.
این روزها کارشناسان بسیاری توصیه میکنند که زوج های جوان قبل از آغاز زندگی مشترک حتماً با متخصصین فعال و متبحر در زمینه ازدواج مشورت کنند. این توصیه از آنجا جدی شده که رسانه ها در سال های گذشته آمار نگران کننده ای را در خصوص طلاق زوجین به خصوص در 5 سال اول زندگی مشترک منتشر کرده اند.
چرا مشاوره ازدواج ؟
احتمالا اغلب ما فکر میکنیم هیچکس بهتر از خود ما نمیتواند همسر آینده اش را ارزیابی کند، اما واقعیت آن است که به دلیل غلبه احساسات، بسیاری از شرایط بویژه مشکلات شخصیتی طرف مقابل را که برایمان ناخوشایند است نادیده گرفته و به آن اهمیت نمیدهیم یا به امید تغییر شرایط پا به زندگی مشترک میگذاریم، غافل از آنکه ویژگیهای شخصیتی انسان ها در اغلب موارد قابل تغییر نبوده و مدت کوتاهی بعد ازدواج زوجین را با مشکلات عدیده ای روبرو می سازد.
مشاورین حوزه ازدواج به شما و همسر آینده تان کمک میکنند تا ویژگیهای رفتاری، شخصیتی، هوش، مسائل فرهنگی و اخلاقی همدیگر را بهتر شناخته وارزیابی کنیدکه آیا در آینده قادر خواهید بود با این خصوصیات متفاوت در کنار یکدیگر زندگی خوبی داشته باشید یا نه،
همچنین متخصصین این حوزه کمک شایانی به یافتن راههای مناسب برای تطابق زوجین با ویژگیهای متفاوت فردی می نمایندکه نتیجه آن طبعا به سازگاری و تعامل بیشتر زوجین و ایجاد کانون گرم خانواده می انجامد.

ما در کلینیک سماع با بهره مندی از مشاورین مجرب در زمینه ازدواج با همراهی شما تلاش کرده ایم در مسیر تقویت بنیان خانواده گامهای محکمی برداریم، زیرا که معتقدیم آنچه آینده ایران ما را تضمین خواهد کرد تقویت خانواده است چرا که خانواده پایه و اساس نسل های آتی ما را می سازد.

طراحی سایت