اضطراب

با گذار از دوره میانسالی و شروع دوره کهنسالی، افراد با مسائل و نگرانی های جدیدی مواجه می شوند .
نگرانی افراد سالمند درمورد از دست دادن همسر، دوستان و نزدیکان، عدم استقلال مالی و نارسایی های جسمانی امری طبیعی است و در صورتی که اصولی برای مقابله با این عوامل به کار گرفته نشود، می تواند باعث تشدید استرس و اضطراب در افراد سالمند شود.
استرس می تواند باعث آثار منفی بر سلامتی افراد شود، این تاثیر در سالمندان که قدرت تطابق و سازگاری آنها کاهش می یابد، می تواند باعث بروز مشکلات حادتری شودمثلا می تواندباعث مشکلات قلبی عروقی مانند بالارفتن فشارخون،تپش قلب،مشکلات تنفسی مانند:بی نظمی تنفسی، دردهای جسمانی، اختلال در تمرکز، مشکلات خواب و اشکال در انجام فعالیت های روزانه و در صورت عدم درمان منجر به افسردگی شود.

نکته قابل تامل این است که در بسیاری از موارد، عدم توجه به این استرسها و درمان آن که پیش زمینه و علت تشدید کننده بیماری های جسمی سالمند است، منجر به انجام طیف وسیعی از روشهای تشخیصی و درمانی برای فرد میگردد و در نهایت علی رغم صرف هزینه ،زمان و مصرف داروهای متعدد نتیجه مناسبی نیز از درمان جسمی گرفته نمیشود.
آنچه کمک شایانی به فرد سالمند میکند و اغلب از نظر دور می ماند، توجه اطرافیان و نزدیکان به فرد سالمند است.
آنها بیشتر از حمایت مالی و انجام کارهای درمانی به حمایت معنوی و روحی از سوی عزیزان نیاز دارند و این توجه و همراهی روحی بسیار موثر تر از سبد کیسه های دارویی است که فرد سالمند در خانه دارد.اما برای این همراهی و کمک به سالمند در سازگاری با شرایط جدید نیاز به آگاهی از روشهای مناسب و موثر میباشد .

متخصصین طب سالمندی ما در کلینیک سماع، تلاش میکنند تا این مهم به بهترین شکل تحقق یابد و سالمندان عزیز زندگی سرشار از آرامش و شادی را در کنار خانواده و دوستان تجربه کنند.

طراحی سایت