چاقی و لاغری

    فردی که لاغر است علت های مختلفی در آن دخیل است ابتدا باید بررسی کنیم که آیا وزن فرد مورد نظر نسبت به وزن ایده آل واقعا کم است ، سپس با شرح حال دقیقی که از فرد می گیریم علل کمبود وزن او را بررسی می کنیم . از جمله علت های که وجود دارد مربوط به تغذیه در فرد است بدین معنی که فرد به اندازه کافی غذا نمی خورد یا خیر فرد زیاد غذا می خورد ولی غذاهایی مصرف می کند که از نظر غذایی ، از ارزش غذایی پایینی برخوردار است و یا گاهی ممکن است فرد غذاهای سالم و مفیدی استفاده می کند ولی باز هم یک سوء مزاجی در بدن یا عضوی از بدن اتفاق افتاده که جذب غذا را مختل کرده است .

وقتی صحبت از چاقی و اضافه وزن به میان می آید قبل از هر چیزی به فکر رژیم های لاغری و دوره های درمانی خاص می افتیم غافل از اینکه راه اصلی و قدم درست درمان اضافه وزن و چاقی از جایی دیگر کلید می خورد.

افرادی که با مشكل اضافه وزن مواجه هستند، پیش از هر اقدامی بهتر است بدانند که خوردنهای آنها فقط به دليل گرسنگی و نياز بدن نيست .
پس يك رژيم غذایی كه فرد را وادار به نخوردن كند، کمک كننده نخواهد بود.

مابه اين دليل بيش ازنياز بدن ميخوريم كه :

١- از خوردن لذت می‌بريم
٢- از آشفتگیهایمان بكاهيم
٣- بیش‌خوری به يك عادت رفتاری تبديل شده است

آموزشهای لازم و مفيدی در این زمینه وجود دارند که فرد را با نحوه ی افكار، رفتار و احساسات خود نسبت به خوردن آشنا كرده، مهارتهای لازم را جهت تغيير افكار، رفتار و تنظيم هيجانات به فرد یادآوری می‌کنند تا با به كار بردن آنها، وزن مطلوب حاصل شود.

طراحی سایت